Book Presentation "The Clergy of the Peremyshl Eparchy and the Apostolic Administration of Lemkivshchyna

Date: 
Sunday, April 22, 2018 - 2:00pm to 4:00pm
Location: 
Ukrainian Educational & Cultural Center
700 N Cedar Rd, Jenkintown, Pennsylvania 19046
19046 Jenkintown, PA
Description: 

Запрошуємо на презентацію книжки отця д-ра Богдана Праха, ректора УКУ: «Духовенство Перемиської єпархії та Апостольської адміністрації Лемківщини: у 2-х томах, т. 1: Біографічні нариси (1939-1989); т. 2: Документи і матеріяли (1939-1950)», яку організовує Українська Католицька Освітня Фундація у співпраці з Українським Католицьким Університетом.

У Філадельфії презентація відбудеться в Українському Культурному Центрі в Неділю, 22 квітня на 2:00 год.

“Ця книга - пам’ятник тим священикам та мирянам, які пережили воєнне лихоліття, репресії. За 16 років роботи в архівах та спілкування вдалось зібрати 5 тисяч свідчень, 100 тис. Архівних матеріалів”. о. Богдан Прах.

Книжка у двох томах, присвячена історії Перемиської єпархії й Апостольської адміністрації Лемківщини в буремний і трагічний період 1939-1989 рр., у який Церква пережила воєнне лихоліття, радянські, німецькі та польські репресії й насильну ліквідацію, ув’язнення, заслання та депортації духовенства і вірних. Спираючись на обширний архівний матеріял і численні інтерв’ю з очевидцями подій та родичами репресованих, автор відтворює життєвий та душпастирський шлях, а часто й мучеництво та ісповідництво віри єпископів і священиків, а також представників чернецтва. Крім того з’ясовано долю вихованців Перемиської духовної семінарії в останні роки її існування.

Перший том містить ґрунтовне аналітичне дослідження та стислі біографічні довідки про більш як дев’ятсот священнослужителів і семінаристів.

У другому томі опубліковано великий масив документів, що висвітлюють долю духовенства й події на теренах історичної Перемиської єпархії під час особливо жорстоких переслідувань1939-1950 рр. Серед цих матеріялів – витяги з кримінальних справ проти перемиських єпископів Йосафата Коциловського та Григорія Лакоти, а також проти багатьох священиків і вірних, документи парафіяльних і деканальних урядів про депортації української людности й терор з боку польської влади та збройного підпілля, спогади репресованих душпастирів та їхніх рідних тощо. Також уперше публікується звіт о. Василя Гриника «Церква в рідному краю і в Польщі», що відображає стан єпархії та її духовенства на 1948 р.

РЕЄСТРАЦІЯ: для участі в презентації просимо попередньо зареєструватись https://goo.gl/forms/ufLPiL1WP0kN5Ani2

Після презентації запрошуємо усіх на малий почастунок, що буде нагодою для особистої розмови з отцем Богданом та можливість дізнатись остані новини про УКУ.

Інформуємо, що буде можливість придбати/замовити видання Інституту Історії Церкви та Видавництва УКУ з історії Церкви в Україні та закордоном.

Підтримати презентаційний тур та видавничі проекти УКУ: https://app.etapestry.com/hosted/UkrainianCatholicEducationF/OnlineDonat...

Найновішу інформацію про презентацію можна дізнатись на Facebook сторінці «USA Friends of UCU»: (https://www.facebook.com/USAFriendsofUCU) або на Веб сторінці Фундації: www.ucef.org

Ukrainian Catholic University Ukrainian Catholic Education Foundation www.ucef.org Phone: 631 526 8730

Business/Organization Name: 
Ukrainian Catholic University
Contact Person's Email: 
Contact Person: 
Roman Vaskiv